logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890

افسردگی پنهان

shutterstock_94195759

افسردگی پنهان

هر چند درک عمومی از افسردگی تا حدودی در سالهای اخیر بهبود یافته ، اما جامعه هنوز هم دچار سوء تفاهم و یا چشم پوشی از افسردگی و علائم آن است.
به دلیل شرم و احساس ننگ مداوم شخص افسرده، ما نمی توانیم یا نمی خواهیم مردمی که در اطراف زندگی ما در حال مبارزه با این بیماری هستند را تشخیص دهیم. از آن بدتر، بسیاری از مردم به دلیل عدم تشخیص، فرض های نادرست در مورد چگونگی افسردگی و عواقب آن دارند.
در نتیجه تعداد زیادی از مردم افسردگی پنهان دارند. این پنهانی هم از دیگران است و هم از خود. به خصوص زمانی که افسردگی یک فرد تشخیص داده نشده است، آنها ممکن است بجای مقابله با مشکلات خود، بیماری را توسعه دهند.

ما باید بفهمیم که درد و رنج همیشه به روشنی قابل مشاهده نیستند. ما باید بتوانیم بهتر آنها را شناسایی و درک و کمک کنیم. در اینجا برخی از علائمی که ممکن است در فرد افسرده پنهان دیده شود، آودره شده است.
.
۱. آنها ممکن است ناراحت بنظر نیایند.
به علت غلط جلوه دادن رسانه ها و کلیشه های فرهنگی، بسیاری از ما فرضیات نادرستی در باره افسردگی داریم. ما تصور میکنیم افسرده کسی است که به ندرت اتاق خود را ترک می کند، خوب لباس نمی پوشد، و به طور مداوم بدبخت و غمگین به نظر می رسد. اما افراد مبتلا به افسردگی همه یکسان رفتار نمی کنند. بسیاری از آنها قادرند یک نمای خوب و سالم از خود نشان دهند. اما آنها در رنجند و این نشانه قویتر بودنشان نیست.

۲. آنها ممکن است به نظر خسته بیایند.
یک اثر جانبی رایج افسردگی، خستگی مداوم است. کسانی که افسردگی را تجربه می کنند، آن را یکی از سخت ترین عوارض جانبی افسردگی می دانند.
اگر کسی با افسردگی تشخیص داده نشده و پنهان زندگی کند، علت خستگی خود را نمی داند. آنها می توانند هر شب زیاد بخوابند ولی هنگام بیدار شدن احساس کم خوابی کنند. بدتر از آن، آنها ممکن است خود را سرزنش کرده، و اعتقاد پیدا کنند که تنبل شده و یا سطح انرژی پایینی دارند.

۳. تحریک پذیری سریع و غیر عادی دارند
رفتار یک شخص افسرده ممکن است به نوعی سودایی تفسیر شود، ولی خود شخص چنین احساسی ندارد. تحریک پذیری و واکنش سریع و غیر عادی یک نشانه بسیار رایج افسردگی است. مبارزه داخلی و ثابت و همیشگی شخص افسرده فرد را تخلیه می کند، و جای اندکی برای صبر و شکیبایی باقی میگذارد.

۴. پاسخ به محبت و نگرانی دیگران برایشان سخت است.
تصور غلط در مورد اشخاص افسرده آن است که آنها همیشه احساس غم دارند. بر عکس، افسرده ها عمدتا هیچ چیزی احساس نمی کند، و یا تنها بصورت بخشی و خلاصه تجربه عاطفی میکند. البته این به شخص بستگی دارد، برخی افراد تقریبا همیشه بی حس، و در بعضی مواقع چیزی شبیه غم و اندوه و التهاب احساس می کنند.

۵. آنها دیگر به فعالیت هایی که قبلا لذت میبردند و دوست داشتند دست نمیزنند.
فقدان نامتعارف علاقه به فعالیت های پیشین نشانه ای از افسردگی است. فعالیت هایی که قبلا دوست داشتنی بودند به دلیل افسردگی معمولا مشکل ساز میشوند.

۶. عادات غیر طبیعی خوردن پیدا میکنند.
عادات غیر طبیعی خوردن به طور عمده به دو دلیل پیدا میشوند: برای مقابله با افسردگی ، و یا عدم مراقبت از خود.
خوردن کم و یا بیش از حد نشانه ها رایج افسردگی است. پرخوری به فرد افسرده لذت میدهد. کم خوری، اغلب به دلیل آنست که افسردگی اشتهای آنها را تحت تاثیر قرار میدهد.

۷. آنها ممکن است بیشتر به شما نیاز پیدا کنند.
یک فرد افسرده نمی تواند مانند یک فرد سالم عمل کند. چیزهایی وجود خواهد داشت که دیگر فرد قادر به انجام آنها نخواهد بود. به همین دلیل است که همیشه و بهترین کار آنست که درکشان کنید.

۸. بعضی روزها برایشان بد، و بعضی روزها کمتر بد است.
افسردگی فراز و نشیب خود را دارد. اگر کسی آنرا پنهان کرده، به نظر می رسد نوسانات خلقی تصادفی دارد.

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت