logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890

زوج درمانی

love-be-learned

زوج درمانی

ازدواج یک از بنیادی های تقریباَ جهان شمول است وهیچ بنیانی این چنین صمیمانه زندگی افراد بشر را تحت تاثیر قرار نداده است.درصد بسیاری از افراددر مراحلی از زندگی شان وارد روابط زناشویی صمیمانه ای میشوند.واین روابط صمیمانه انتظارات از روابط زناشویی را بالا می برد.دربعضی از فرهنگ ها اکثریت جوانان روابط زناشویی را منبع اولیه ی حمایت وعاطفه میدانند.بسیاری از جوانان مجرد د رهرلحظه از زندگیشان انتظار ازدواج دائم دارند ونیز انتظار دارندکه همسرشان رابطه جنسی انحصاری ، صداقت ، اظهار عاطفه، صمیمیت وحمایت از خودشان نشان دهد.

با انتظارات سطح بالایی که افراد از ازدواج دارند، احتمالاَ جای تعجبی نیست اگر خیلی از افراد دریابند که روابطشان این انتظارات را برآورده نمی کند. تقریباَ همه ی زوجینی که ازدواج می کنند د رابتدای ارتباطشان سطح بالایی از رضایت  زناشویی را گزارش می کنند.متاسفانه رضایت از رابطه در طی زمان ودر میان خیلی از زوجین کاهش می یابد.معتبرترین شاخص آشفتگی زناشویی ، طلاق است .

تجربه طلاق برای خیلی از افراد دردناک است، اکثرافرادی که طلاق می گیرند بعداَ دوباره ازدواج می کنند با اینکه تجربه ی طلاق در ازدواج های دوم حتی بیشتر از ازدواج های اول است.

طلاق تنها یک جنبه از جمعیت کل زوجینی را که مشکلات ارتباطی دارند نشان میدهد. سایر زوجین مشکلات ارتباطی دارند اما بنا به دلایلی تصمیم می گیرند به زندگی درکنارهم ادامه بدهند اما با نارضایتی .

نارضایتی به شدت از یک زوج به زوج دیگری سرایت می کند حتی اگر یکی از زوجین از رابطه اش ناراضی نباشد اما همسرش ناراضی باشد، نهایتاَ تاثیرات منفی از زوج ناراضی به وی سرایت می کند .

اکثر افراد مشکلات ارتباطی را به صورت بی نهایت فشارآور تجربه میکنند.در حقیقت بعداز مرگ ناگهانی درخانواده ، آشفتگی زناشویی وطلاق شدیدترین فشارهایی هستند که افراد تجربه می کنند.

مشکلات ارتباطی ،عمومی ترین مشکلاتی هستند که مراجعان به مراکز مشاوره وروان شناسی ، بیان می کنند.مشکلات ارتباطی با خطر توسعه ی اختلالات روانی فردی مثل افسردگی در زنان ، سوءمصرف الکل ومواد در مردان، مشکلات رفتاری در کودکان همراه است.البته رابطه علی بین مشکلات ارتباطی واختلال روانی یک طرفه نیست.

روابط رضایت بخش برای زن وشوهر وفرزندانشان فواید زیادی در بردارد.این فواید عبارتنداز:

  • افزایش سلامت روانی وجسمانی زن وشوهروفرزندانشان
  • افزایش انعطاف پذیری در برابرفشارهای زندگی

آنچه که به صورت تخصصی وعلمی می تواند به زوجین در برقراری مجدد ارتباط رضایت بخش وصمیمی کمک نماید زوج درمانی است.

برگزاری جلسات درمانی مشترک با زوجین برای تغیر دادن روابط میان همسران را زوج درمانی می گویند..

در جلسات  زوج درمانی درمانگر به زن وشوهر کمک میکند تا عواملی را تغیر دهد که باعث تداوم مشکلات ارتباطی می شوند وعواملی را که آنها را در معرض مشکلات ارتباطی قرار می دهد، بررسی می شود تا مجدداَ این مشکلات ارتباطی بروز نکنند.

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت