logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890

فرزند پروری

فرزند پروری

zanashooiهیچ پدری هنگام صبح بیدارنمیشود تا زندگی فرزندش را تیره سازد.هیچ مادری با خود نمیگوید:

امروز اگر فرصتی پیش آید برسربچه ام داد خواهم زد؛ از او ایراد خواهم گرفت ، به او سیلی میزنم، و او را تحقیر میکنم.

برعکس بسیاری از مادرها در آغاز روز چنین تصمیم می گیرند:

امروز روزی صلح آمیز وپر از صفا وصمیمیت خواهد بود.نه داد وفریادی ، نه بگو مگویی، ونه زد وخوردی.

با وجود این علیرغم نیات ومقاصد خوب ،جنگ ناخواسته بار دیگر در می گیردو بار دیگر در می یابیم که سخنانی ناخواسته برزبان آورده ایم، یا با لحنی حرف زده ایم که دوست نداشتیم.

همه والدین خواستار خوشبختی، رفاه وامنیت کودکانشان هستند. هیچکس عمداَ کودکش را ترسو ، کمرو ، وسهل انگار یا بی نزاکت بار نمی آورد. با این حال بسیاری از کودکان در مرحله رشدشان خصوصیاتی نا مطلوب کسب می کنند و از داشتن احساس اطمینان وامنیت باز می مانند و نمی توانند برای خودشان ودیگران احترامی قائل شوند. ما میخواهیم کودکانمان مودب باشند اما آنها بی ادب می شوند.میخواهیم مرتب وپاکیزه باشند اما درهم وبرهم وشلخته می شوند، می خواهیم اعتماد به نفس داشته باشند اما نامطمئن بار می ایند. میخواهیم شاد وخرم باشند اما می بینیم که نیستند.

والدین با مشکلات معینی روبرو میشوند که برای از میان برداشتن این مشکلات راه ها وروش های ویژه ای وجود دارد.

پندها واندرزهای پیش پا افتاده وقدیمی هیچ کمکی به والدین نمی کند. پند واندرزهایی همچون :

  • بچه ات را بیشتر دوست داشته باش
  • بیشتربه اوتوجه نشان بده
  • فرصت بیشتری به او بده

برای فائق آمدن بروضعیت های روزانه ومشکلات روانی مربوط به والدین وکودکان بایستی والدین آموزش بگیرند تا بتوانند با راه حل های ممتاز در کسب احترام متقابل ورعایت شئون در زندگی با کودکان گام های موثری بردارند.

بر این اساس مرکز تارا با حضور متخصصان کودک و نوجوان و برگزاری کارگاههای آموزشی فرزندپروری می تواند نقش تعیین کننده ای در ارتقائ تربیت فرزندان و ارائه راهکارهای مناسب در مراحل مختلف رشد ، ایفا کند.

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت